Przewlekłe i nawracające infekcje intymne – skąd się biorą? Jak sobie z nimi radzić?

Przewlekłe i nawracające infekcje intymne to dla wielu kobiet krępujący stan. Jednak wstyd związany z intymnością nie może przeszkadzać w troszczeniu się o zdrowie. Niestety z powodu wstydu wiele pacjentek unika pełnego leczenia co może prowadzić do nawrotów choroby.

Przyczyny infekcji intymnych , czyli jak można zachorować

Infekcje intymne są niekomfortowym schorzeniem dotykającym zarówno kobiety jak i mężczyzn, natomiast ze względu na budowę anatomiczną układu płciowo-moczowego z problemem tym najczęściej borykają się kobiety.

Rodzaje infekcji intymnych – infekcja bakteryjna

Bakteryjne zapalenie pochwy jest jednym z najczęstszych rodzajów infekcji intymnych, jest powszechna. Jakie są jej przyczyny i objawy? Jak leczyć, jakimi lekami? Czy podczas leczenia bakteryjnych infekcji pochwy można zarazić partnera? Wyjaśniamy.

Rodzaje infekcji intymnych – grzybica pochwy

Grzybicze zapalenie pochwy to powszechna dolegliwość, szczególnie w wieku reprodukcyjnym. W co piątym przypadku grzybica pochwy ma charakter nawracający. Co wpływa na jej rozwój? Jak wygląda i jakie daje objawy? Jak ją leczyć i unikać nawrotów? Wyjaśniamy.

Rodzaje infekcji intymnych – infekcje pierwotniakowe

Zakażenia pierwotniakowe są najrzadszymi (w porównaniu z zakażeniami bakteryjnymi i grzybiczymi) infekcjami intymnymi. Najczęstszą chorobę z przenoszonych drogą płciową o podłożu pierwotniakowym wywołuje rzęsistek pochwowy. Czym są infekcje pierwotniakowe i jak się objawiają? Jak je odróżnić od innych rodzajów infekcji intymnych? Jakie leki stosować? Wyjaśniamy.

Jak zwalczyć infekcję intymną?

Infekcje narządów rodnych stanowią nie tylko niekomfortowy, ale i istotny problem zdrowotny, który nie może być ignorowany. Oprócz obniżenia przyjemności z aktywności seksualnej, niosą ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne. 

Najczęstsze objawy infekcji intymnych – omówienie

Różnego rodzaju infekcje związane z okolicami intymnymi to nierzadko występujące zjawisko. Borykają się z nim kobiety na całym świecie, a zakażenia intymne i objawy jakie wywołująmogą wpływać na codzienne funkcjonowanie i jakość życia. Często bagatelizowane przez pacjentki może prowadzić do wielu nieprzyjemnych konsekwencji.

Betadine® VAG (Polyvidonum iodinatum). Skład, postać i dawka substancji czynnej: Globulki, każda globulka zawiera 200 mg jodowanego powidonu. Jednolita globulka koloru brązowo-czerwonego o kształcie torpedy, długości około 33 mm i średnicy około 12 mm. Wskazania do stosowania: Leczenie zakażeń pochwy. Podmiot odpowiedzialny: Egis Pharmaceuticals PLC, Keresztúri út 30-38, 1106 Budapeszt, Węgry. Lek wydawany bez recepty. Dodatkowych informacji o leku udziela: EGIS Polska Sp. z o.o., ul. Komitetu Obrony Robotników 45D, 02-146 Warszawa, tel. +48 22 41 79 200, faks +48 22 41 79 292. www.egis.pl [06.2023]

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

arrow-circle-right shopping-cart